«Антиконвертний» законопроект: благі наміри чи дорога до пекла?
Львівська газета «Інформатор»

Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

«Антиконвертний» законопроект: благі наміри чи дорога до пекла?

Вівторок, 03 травня 2011, 09:15

Автор Марія Недзельська

Зарплата у конверті Чинний уряд планує запровадити ще одну новацію. Причому таку, яка наробить галасу значно більше, ніж всі кодекси разом узяті.

Переплюне заплановане нововведення, стверджують експерти, навіть Пенсійне законодавство! Річ у тім, що Міністерство соціальної політики готує законопроект, який наче має легалізувати робочі місця та заробітну плату найманих працівників.

По темі:

Здавалося б, такі нововведення на часі, адже вони фактично захищають права рядових працівників і службовців. І зобов’язують працедавців виплачувати всю зарплату офіційно, а також офіційно приймати на роботу. От тільки методи, якими добиватимуться цього, виглядають, м’яко кажучи, сумнівними. Бо підприємців спонукатимуть до легалізації працівників штрафами – величезними, нереальними та драконівськими.

Так, ініціюють введення штрафів для юридичних осіб розміром у 34 тисячі гривень за кожного нелегального працівника. Плюс за цей же проступок штраф у 8,5 тисяч гривень стягуватимуть із керівника. А ще існують стягнення у 2500 гривень за несвоєчасну виплату зарплатні, в 11900 грн – за встановлення зарплати нижче від мінімальної. Крім того, передбачено й кримінальне переслідування. Зокрема, за виплату зарплати в конвертах пропонують позбавляти волі на термін до п’яти років.

Своїми враженнями від новацій, які запропонував і офіційно озвучив віце-прем’єр Сергій Тігіпко, з «Інформатором» поділилися президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер та «тіньовий» прем’єр опозиційного уряду Сергій Соболєв.

Продовження: Олександр Пасхавер: «У підприємця буде три шляхи – “тінь”, закриття й обхід»