Сергій Соболєв: «Підприємців хочуть загнати в концтабори…»
Львівська газета «Інформатор»

Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

Сергій Соболєв: «Підприємців хочуть загнати в концтабори…»

Вівторок, 03 травня 2011, 09:15

Автор Марія Недзельська

Сергій Соболєв – Ініціатива уряду наче позитивна... Адже зарплата в конвертах – явище справді поширене, як, зрештою, і нелегальне працевлаштування. Як Ви оцінюєте дії влади?

– Хто ж бореться з негараздами, ще більше заганяючи людей у глухий кут? Те, що тепер пропонують, просто не вкладається в голову. Людям нав’язують сталінські методи. Виникає враження, що всіх підприємців хочуть загнати в концтабори. Я чудово розумію, що питання виплат у конвертах зарплат надзвичайно важливе й позбуватися цього явища справді необхідно. Але, даруйте, не таким неймовірно кабальним й агресивним шляхом! Адже будь-яка агресія може обернутися агресивною відповіддю.

– А які існують альтернативні шляхи боротьби із нелегальною зарплатою й іншими незаконним діями у процедурі працевлаштування?

По темі: Оптовка для ИП. сг3440.

– Потрібно розуміти, що виплата легальних зарплат лежить у зовсім іншій площині. Поки нарахування на фонд заробітної плати буде таким, як тепер, поняття «зарплата в конвертах» та «нелегальні працівники» існуватимуть. Саме нарахування на зарплатний фонд змушують підприємців платити працівникам мінімальні заробітки, а решту видавати в конвертах. Відповідно, через це легальну зарплатню й заганяють у тінь. І жодні штрафні санкції звідти її не витягнуть! До якої межі підіймали б штрафи, скільки лякали б тюремними ув’язненнями – все марно. До нічого доброго це не приведе. Підштовхне до одного – підприємці, які давали хоч якусь роботу людям, від цього відмовлятимуться. Як на мене, боротися із тіньовими зарплатами потрібно по-іншому. Вихід насправді єдиний і простий – треба лише переглянути нарахування на фонд заробітної плати, які справді є драконівськими.

– Чи можна у такий спосіб наповнити бюджет? Принаймні Сергій Тігіпко на це дуже сподівається…

– Я чув, що йшлося про суму в 50 мільярдів гривень... Справді, якщо всю тіньову зарплату вивести з “тіні”, то бюджет може отримати значно більше коштів. Можна розраховувати навіть на 80 мільярдів гривень щороку. Але цього годі сподіватися. Бо через методи шантажу, які планує застосувати уряд, підприємці або не дадуть ні копійки, або закриватимуть власні підприємства і не ризикуватимуть у майбутньому працювати у цій сфері. До речі, існує ще одна загроза: огріхи «своїх» фіскальні органи не помічатимуть, а «чужих» каратимуть удвічі жорсткіше. У нас завжди дуже вибіркова відповідальність. От і дивитимуться на різні недотичні до бізнесу речі – зокрема, на членство в Партії регіонів.

Досьє:

Сергій Соболєв народився в Запоріжжі 1961 року. В 1983 р. закінчив Запорізький державний педагогічний інститут. 1996-го – Київський національний університет ім. Т. Шевченка. 1978-1979 рр. – робітник на заводі «Гамма». В 1985-1986 рр. – робітник Дніпровського електродного заводу. 1986-1990 рр. – викладач історії в Запорізькому педучилищі №1. В 1990-1994 рр. працював народним депутатом I скликання ВР. В 1994-1998 рр. – народний депутат II скликання ВР, очолював депутатську групу «Реформи», співавтор першої редакції Конституції. З 1997 р. – один із лідерів партії «Реформи та порядок» (ПРП), яку очолив 2010 р. У 2002-2006 рр. – народний депутат IV скликання ВР за списком блоку В. Ющенка «Наша Україна». З 2007 р. – народний депутат VI скликання ВР за списком БЮТ. У березні 2010 р. Сергій Соболєв очолив тіньовий Кабмін.

Початок: «Антиконвертний» законопроект: благі наміри чи дорога до пекла?