3D-кіно без обмежень!
Львівська газета «Інформатор»

Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

3D-кіно без обмежень!

Середа, 04 травня 2011, 12:58

Автор Злата Угрин

Глядачі в 3D-кінотеатрі Нещодавно група японських компаній, серед яких «Toshiba», «Sharp» і «Hitachi», всерйоз занепокоїлися безпечністю технології 3D. Спільно з урядом Японії вони створили так званий довідник, у якому глядачів повідомляють про можливі побічні ефекти від перегляду зображень у цьому форматі: попереджають, зокрема, про запаморочення, нудоту та втому очей. «Не думаємо, що це стане великою проблемою для більшості глядачів. Але ми повинні попередити, що такі наслідки можливі», – зазначили речники турботливих компаній.

Нас же, українців, про таке ніхто не повідомляє, немає й жодних вікових обмежень (як на мене, навряд чи нервовій системі дітей перегляд піде на користь), лише кажуть, що малюкам до п’яти років відвідувати сеанс небажано. А в багатьох кінотеатрах про можливу шкоду перегляду для малят не попереджають!

По темі:

На диво, хоч у яку клініку чи лікарню я зверталася, скрізь відмовлялися прокоментувати шкоду чи безпечність 3D-кіно. Виникало враження, що лікарі просто бояться або ж свідомо не бажають навіть пояснювати принцип дії на людський організм цієї технології. Сказали одне – 3D-перегляд нешкідливий.

«Шкідливості для зору людини 3D-технологій я не бачу. Якщо у глядача добре розвинуте стереоскопічне бачення і немає проблем із зором, то жодних проблем у нього не виникне. Лише той, хто має косоокість тощо може не сприймати 3D-зображення. Що стосується нудоти й інших побічних явиш, то це може бути індивідуальною здатністю організму», – розповів професор Ігор Навроцький, головний лікар Львівського міського центру «Мікрохірургія ока», офтальмолог вищої категорії.

Атож, якщо проблем із зором немає – дивіться донесхочу! Але ж у нашій країні людей, які погано бачать із тих чи інших причин, хоч греблю гати. Тим паче, школярів. Саме маленькі українці вже через кілька років сидіння за партами отримують у храмі науки не лише знання, а й хвороби очей: зниження зору, міопію (короткозорість), астигматизм, далекозорість тощо.

Продовження: Вегетативна система божеволіє