Вегетативна система божеволіє
Львівська газета «Інформатор»

Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

Вегетативна система божеволіє

Середа, 04 травня 2011, 12:58

Автор Злата Угрин

Перегляд 3D-фільму У чому ж таємниця впливу на зір 3D-технології? Оскільки дипломовані спеціалісти пояснити цього не схотіли, я звернулася по допомогу до своєї подруги Олександри, яка вчиться на інтернатурі у медуніверситеті.

«Щоби бачити об’єкт на різних відстанях та під різним кутом, у нашому оці існує ціла система. Внутрішньоочний (циліарний) м’яз здійснює процес акомодації (розтягування та стискання кришталика) для вибору найкращого фокуса, а так званий далекомір оцінює відстань до об’єкта, використовуючи інформацію обох очей. Якщо ми дивимося 3D на близькій відстані, за допомогою чудо-окулярів далекомір вводять у оману, подаючи на різні очі різну картинку. Циліарний м’яз, отримуючи суперечливу інформацію, перетягує кришталик, перебуває у великому напруженні. Вегетативна система отримує суперечливі вказівки щодо розташування об’єкта. Як наслідок, вона починає “божеволіти”. Саме тому люди після перегляду 3D-кіно втрачають орієнтацію, відчувають запаморочення та нудоту. Злагоджена система починає працювати хаотично!» – розповіла Олександра. Однак цього не станеться, якщо ви сидітимете достатньо далеко – за 15-25 метрів від екрана. Гм, але наші кінозали надто маленькі – лише останні ряди розташовані на «безпечній» відстані. Напевно, саме тому ціни на місця у останніх двох рядах найвищі! Почувши запитання, про причини різниці в ціні, працівники кінотеатру розгублено знизали плечима. Хоча глядачів мали б попереджати про таке заздалегідь.

15% маленьких українців потерпають від короткозорості

Пригадуєте циліарний м’яз?У двох третин українських дітей лікарі діагностують його ослаблення, що згодом спричиняє короткозорість, 15% учнів початкових класів уже страждають на цю хворобу очей. До досягнення повноліття приблизно чверть школярів через короткозорість уже не мають змоги обрати улюблену професію. А ось висока ускладнена міопія – одна з найчастіших причин інвалідності внаслідок захворювання очей. Офтальмологи одностайні – вирішальне значення в походженні та розвитку цієї патології має ослаблення внутрішньоочного м’яза, що пов’язане із зоровою роботою на близькій відстані, особливо за несприятливих гігієнічних умов (освітлення, поза за партою, статура, відстань до зошита).У цьому переліку немає перегляду 3D-кіно. Наразі немає!

По темі:

Захворюваність дітей за минулі десять років зросла майже на 30%. Нескладно здогадатися, що надалі вона аж ніяк не знижуватиметься! Адже держава про здоров’я своїх маленьких громадян зовсім не дбає. Фільми у 3D не пройшли у нашій країні жодних клінічних випробувань. «Усі дивляться. Чому б і нам цього не робити?» – вважають чиновники. Чи вести своїх діток до новомодного кінотеатру і чи йти туди самому – вирішувати вам. Однак якщо держава байдужа до нашого здоров’я, то нам залишається лише подбати про нього самотужки. Можливо, не варто задля сумнівного «об’ємного» задоволення виводити із рівноваги весь організм?

Кейс

Статистика каже: окуляри «від короткозорості» носить кожен п’ятий учень молодших класів і майже половина старшокласників. Рідше у дітей розвивається далекозорість (коли очі погано бачать поблизу) й астигматизм. У світі понад 180 мільйонів слабкозорих людей. Щороку в півмільйона українських дітей падає зір. Від першого до дев’ятого класу частота зниження гостроти зору зростає у 1,5 раза. За даними Інституту гігієнита медичної екології ім. Марзєєва АМН України, вже у першому класі відхилення з боку нервової системи мають 30% діток.

Початок: «Божевільне» задоволення