Свавілля без покарання
Львівська газета «Інформатор»

Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

Свавілля без покарання

Середа, 06 липня 2011, 14:21

Автор Сергій Данилець

Злочинець у наручниках А тепер найцікавіше. Показово, що, крім тих самих «понятих» у відразу кількох справах, ми бачимо ще одного постійного фігуранта – оперуповноваженого ВБНОН УМВСУ у Львівській області О. Кропа. Саме він брав участь у затриманнях Балія та Мотуля, «працював» із братами Гуляками та Макогоном. Ще у двох справах звучить і ім’я слідчого Довгуня. Саме ці люди, схоже, так захопилися боротьбою з наркоманією, що вирішили не гребувати жодними засобами. Щоправда, навряд чи річ у статистиці.

За словами Ю. Балія, його затримання та катування передусім пов’язані з відмовою на пропозицію пана Кропа «співпрацювати» з правоохоронцям. Те саме стосується і Мотуля, який познайомився з працівником ВБНОН на початку березня 2004 року й отримав «заманливу» пропозицію інформаційно допомагати міліції – повідомляти про осіб, які вживають наркотики чи займаються їх збутом. Саме після відмови від такої співпраці він опинився у райвідділі. До того ж у своїй скарзі на ім’я прокурора Львівської області гр. Мотуль описує факт вимагання слідчим Довгунем 300 доларів – начебто як заставу. Гроші привіз товариш затриманого. Ці речі було озвучено і в суді.

По темі:

Важливо, що за зверненням матері Б. Є. Гуляка ще в червні 2007 року прокуратура Шевченківського району м. Львова порушила кримінальну справу за фактом перевищення влади працівниками ВБНОН Шевченківського РВ ЛМУ УМВСУ у Львівській області та працівниками ВБНОН УМВСУ у Львівській області. Таку ж справу відкрито за заявою Р. Мотуля. Однак досі їх доля невідома. Запити адвоката у прокуратуру залишаються без відповіді. Врешті «Інформатор» також надіслав до прокуратури Львівської області інформаційний запит, аби дізнатися про хід порушених кримінальних справ. Наразі відповіді ми не отримали.

За словами Любові Павляк, допоки ці справи перебуватимуть у провадженні, її підопічні не зможуть скористатися своїм правом вимагати матеріальну компенсацію за збитки, яких завдали їм правоохоронці. Чоловіків били, з них знущалися, тримали в камері, а винуваті в цьому далі живуть-поживають і добра наживають. Наприклад, кажуть, що пан Кріп із ВБНОН перейшов працювати у більш солідну структуру – УБОЗ, слідчий Довгунь із Шевченківського РВ просто перевівся у відділок іншого району. За інформацією пані Павляк, усі інші слідчі, які «розслідували» злочини її підопічних, також залишилися при справі…

«Мені соромно за роботу наших правоохоронців, за ту систему, яку вони утворили, – резюмує Л. Павляк. – Вони шукають наживи, а людські долі для них – ніщо. Я маю підозру – те, що відбувається у справі Макогона та Биковського, – це ніщо інше, як помста мені за попередньо “розбиті” сфальсифіковані міліціонерами справи проти Балія, Мотуля та ін. Вони демонструють, що марно боротися з їхнім свавіллям, не варто перешкоджати їхнім планам. Урешті, мені навіть натякали – мовляв, ви “розвалили” п’ять справ, із шостою такий варіант не пройде. Тож про яку справедливість можна говорити?!»

Початок: «Боротьба» з наркоманією: усі методи годяться!