Брянського губернатора поновили на виборах
Відкрита політика

Брянського губернатора поновили на виборах

Дата публікації: 08.10.2012, 09:27:07

Автор: Олексій ІВАНЧЕНКО

По темі: Колишній заступник брянського губернатора звинуватив його у наклепі

Микола Денін Губернатор Брянської області Микола Денін візьме участь у виборах на цей пост. Верховний суд РФ відмінив рішення Брянського обласного суду, який визнав реєстрацію Деніна незаконної. Опонентом брянського губернатора на виборах виступить представник КПРФ Вадим Потомський.

Вадим Потомський був автором заяви, за якою брянський суд зняв Деніна з виборів. У своїй скарзі він вказував, що підписи муніципальних депутатів на підтримку діючого губернатора були зібрані з порушеннями. Суддя Галина Шкобенєва погодилася з доказами комуніста.

По темі:

Брянський суд виніс ухвалу 5 жовтня. "Або рішення ухвалене під тиском, або там присутній чинник корупції. Але в цьому вже розбиратиметься правоохоронний блок", - прокоментував його Микола Денін. Рішення було оскаржено у Верховному суді РФ. У "Єдиній Росії" були упевнені, що рішення брянського суду переглянуть, а Деніна повернуть на вибори.

На засіданні Верховного суду, як повідомляє "Інтерфакс", представник облізбіркома просив відмінити рішення брянського суду, оскільки Денін виконав всі умови реєстрації. Він підкреслив, що у суду не виникло претензій до достовірності підписів, а лише вказав на недоліки при заповненні підписних листів.

Представник ЦВК РФ Дмитро Воронін, у свою чергу, відзначив, що брянський суд застосував вимоги федерального законодавства до підписів муніципальних депутатів. "Згідно закону підписні листи для реєстрації на виборах губернатора на відміну від федеральних виборів можуть бути виправлені", - заявив він.

Якби Верховний суд РФ відмовився переглянути вердикт Брянського обласного суду, вибори б зірвалися. Річ у тому, що спочатку як кандидати були зареєстровані чотири кандидати: Денін, Потомській, Михайло Марченко (ЛДПР) і Андрій Пономарев ("Яблуко"), проте Марченко і Пономарев відмовилися брати участь в гонці. Згідно із законом вибори не можуть бути безальтернативними.

"Вибори обов'язково відбудуться, у нас буде два кандидати", - заявив глава виборчкома Брянської області Ігор Каплунов після рішення Верховного суду.