СК перевірить достовірність матеріалів з "Анатомії протесту-2"
Відкрита політика

СК перевірить достовірність матеріалів з "Анатомії протесту-2"

Дата публікації: 11.10.2012, 13:55:46

Автор: Анна НОВІНСЬКА

По темі: "Лівий фронт" Петербурга зажадав прямого ефіру на НТВ

Заставка до фільму Анатомія протесту - 2 Слідчий комітет РФ призначить фоноскопічну експертизу фільму "Анатомія протесту - 2", повідомляється на сайті відомства. Перевірка матеріалів, одержаних відомством від телеканалу НТВ, зможе показати, зокрема, чий саме голос відображений на записі і чи не змонтована вона з різних фрагментів.

Після перевірки слідство дасть правову оцінку діям координатора "Лівого фронту" Сергія Удальцова, який є головною дійовою особою "Анатомії протесту - 2", і ухвалить рішення про порушення кримінальної справи. У фільмі, що вийшов в ефір на телеканалі НТВ 5 жовтня, показані переговори про захоплення влади і організацію масових безладів. У них нібито брали участь Удальцов, три його прихильника - Костянтин Лебедєв, Юрій Аймоледгінов і Леонід Развозжаєв - і грузинський "конструктор кольорових революцій" Гіві Таргамадзе.

По темі:

11 жовтня протягом приблизно чотири години слідчі допитували Удальцова. Він спростував отримання грошей і вказівок від іноземних спецслужб. При цьому, за повідомленням СК, він визнав факт свого спілкування влітку 2012 роки з громадянами Грузії. Одного з них він називав Георгієм Васильовичем. Удальцов пояснив, що обговорював у Грузії питання легального фінансування "Лівого фронту", а не організацію протиправної діяльності в Росії. Переговорів, показаних у фільмі НТВ, він у момент зустрічі не чув. Раніше і Удальцов, і Таргамадзе заперечували факт знайомства.

Сергій Удальцов спростував повідомлення СК. "Це абсолютно не відповідає дійсності. Я не знаю, звідки Маркін узяв таку інформацію", - прокоментував опозиціонер інформацію про свої контакти з грузинами.

На допит 11 жовтня також повинні були з'явитися Костянтин Лебедєв і Леонід Развожаєв, проте, як повідомив офіційний представник СК Володимир Маркін, в призначений час вони не з'явилися і слідство про причини свого нез'явлення не повідомили.

СК почав перевірку фактів, викладених в "Анатомії протесту - 2", після звернення депутатів Держдуми від "Єдиної Росії". Вони звернулися з аналогічним проханням в МВС, ФСБ і Генпрокуратуру. Глава останнього відомства Юрій Чайка вже розпорядився перевірити факти з фільму.

Сам Удальцов назвав "Анатомію протесту - 2" маренням божевільного. При цьому він підкреслив, що зацікавлений в об'єктивному розслідуванні. Опозиціонер сподівається використати висновки слідства для притягнення НТВ до відповідальності за наклеп.