Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

«Просили на школу – спорудили… котедж»

Опубліковано: 10 серпня 2011 року
Автор: Оксана Пахолко

«Просили на школу – спорудили… котедж»

У своїх «земельних одкровеннях» голова Брюховицької селищної ради привідкрив завісу над ще одним загадковим об'єктом селища – православною церквою, яка належить Київському патріархату. За розмах будівництва і надмірну помпезність споруди місцеві жителі охрестили цей храм «Ватиканом». На пам'яті у багатьох брюховичан той час, коли церковники попросили у громади надати їм в оренду клаптик землі й дозволити збудувати поряд недільну школу. Ну хто ж із побожних галичан відмовить у таких благих намірах? Але те, що видавалося доброю справою, дуже швидко стало справою приватною – на місці недільної школи виріс шикарний котедж за дорогим цегляним парканом, який навіть краєм ока не побачиш – при вході на подвір'я виставлена охорона. Та у пана Процика стосовно цього брюховицького новобуду є «свіже» виправдання.

«Спочатку ми надали в оренду православній церкві 1,2 га землі, а згодом вони звернулися до нас із проханням дати дозвіл на будівництво недільної школи та житла для парафіян. Ну, ясна річ, що парафіяни там жити не будуть, – резонно розмірковує голова, – а якщо й будуть, то не знаю, якого приходу і якої церкви. Але ми дали дозвіл на ту недільну школу, а церква взяла і віддала землю в суборенду фірмі "Ренесанс". Згодом церква відмовилася від землі на користь орендаря, а фірма за це зробила повний церкви. Ну що тут такого? – пояснює Олексій Процик. – Громада віддала землю церкві, а церква продала її під забудову... То була їхня земля, і як парафіяни собі вирішили нею розпорядитися – їхня справа. Зате он який гарний храм маємо!»

Читайте також:

Та чомусь пан голова «забуває» зауважити, що церква розпорядилася не власною землею, а ділянкою, яка перебувала у комунальній власності громади. Сама ж громада за свою землю отримала хіба триметровий паркан на місці колишнього скверу. Як розповідають місцеві мешканці, дружина священика цього храму Олександра Ощудляк (тепер – секретар БСР. – Авт.) на той час була депутатом селищної ради і допомогла «протягнути» на сесії потрібне рішення. Хоча сам голова якогось умислу в діях депутатки не бачить: «Ясна річ, що вона голосувала за те, що її цікавило». А чому комунальну землю не припильнував очільник селища, історія замовчує…

Від причетності до земельних афер сьогодення Олексій Процик навідріз відхрещується. Мовляв, «нагрішили» ще до мене. Зате чи не найбільшою брюховицькою аферою і «неправильним кроком влади» називає продаж найкращих 9,998 га землі, де розташовані унікальні термальні джерела, санаторію «Львів». «На той час 10 гектарів можна було купити тільки з дозволу Верховної Ради, – пояснює О. Процик. – Щоби спростити процес, вказали цифру 9,998 га – тоді питання вирішувалося на місцевому рівні. Землі викупили, вони перейшли у приватні руки Наталії Гармати, дочки високопосадовця Західної регіональної митниці. Це унікальні землі, під якими розташоване підземне море і де залягають термальні джерела з температурою +39оС. Новий господар узявся закладати фундаменти під якесь будівництво, але потрапив в автокатастрофу. Все зупинилося, поросло мохом, стало пусткою. Оце було найбільшою помилкою місцевої влади – віддати унікальні термальні джерела».

Продовження Р. S. Брюховичі: афери у країні чудес.