Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

А судді хто?

Опубліковано: 10 листопада 2011 року
Автор: Богдана Бурдейна

А судді хто?

Фігурантами у справі проходили дуже високі судові чини. Наприклад, на очній ставці із суддею Зваричем побував голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Петро Черепій. Зауважте, не екс-голова. Він і сьогодні перебуває на цій посаді. Під час очної ставки Черепій зізнався, що передав Заричу 150 тис. доларів за «одну цікаву справу». Щоправда, із цих грошей лише 10 тисяч належалися Зваричу, решту 140 тисяч «зелених» він, згідно з показами, мав передати голові Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) Олександрові Пасенюку.

Пасенюк також відвідав прокуратуру для проведення очної ставки з підсудним. На ній Ігор Зварич розповів уже про чотири епізоди дачі хабарів. Він докладно описав увесь процес і повідомив, де саме в кабінеті Пасенюка в будівлі Вищого адміністративного суду України клав гроші.

Читайте також:

Сьогодні людина, якій неодноразово давали хабарі (це засвідчено слідчими Генпрокуратури), далі очолює Вищий адміністративний суд України. Проти Пасенюка не лише не було порушено кримінальної справи – його переобрали на цю посаду 25 грудня 2009 року. У пресі вже з'явилися припущення, що за нього вступилися деякі з дуже впливових членів Партії регіонів. Інтерес очевидний – саме ВАСУ вирішує долю виборів та й загалом усіх стосунків громадян із органами влади. Якщо ж на голову суду вже є компромат, то особливо його вмовляти на нові порушення закону не доводиться.

Продовжує очолювати Івано-Франківський окружний адміністративний суд і Петро Черепій, котрий підтвердив, що особисто давав хабар фактично двом високопосадовцям. Щоправда, 23 квітня 2009 року, за інформацією газети «Високий замок», яка посилається на власні джерела в прокуратурі, проти нього було порушено кримінальну справу. Але звинуватили його в «шахрайських діях під час вирішення "квартирного питання"».

Кримінальної справи проти Пасенюка так і не порушили. Схоже, що й до Петра Черепія претензій також немає. Понад те, два тижні тому його роботу позитивно відзначено. Щоправда, тим таки Пасенюком, але як головою Вищого адміністративного суду. Він заявив, що в роботі Івано-Франківського окружного адміністративного суду «…здійснено ряд важливих заходів із усунення недоліків […] у результаті чого розгляд справ у цих судах відбувається швидше та якісніше».

Зауважимо, що минулого тижня Верховний Суд України висловив протилежну думку про роботу обох суддів.Президія ВСУ та Президія Ради суддів визнали незадовільною роботу голів ВАСУ (Пасенюк) та Івано-Франківського окружного адміністративного суду (Черепій). Та у світлі скандалу з хабарами така собі «двійка» за роботу видається похвалою…

Продовження Допоміг слідству – вільний