"Коммерсант'" порівняв медіакампанію проти Чиркунова з цькуванням Лужкова
Відкрита політика

"Коммерсант'" порівняв медіакампанію проти Чиркунова з цькуванням Лужкова

Дата публікації: 11.07.2011, 12:42

Автор: Олександр ІВОЛГА

По темі: Спікер пермського парламенту розповів про майбутнє цькування у ЗМІ

Олег Чиркунов Федеральні телеканали випустили декілька програм, які компрометували губернатора Пермського краю Олега Чиркунова. Як відзначає газета "Коммерсант'", розгортається проти Чиркунова медіакампанія нагадує сюжети, які виходили в ефір основних російських телеканалів напередодні відставки колишнього мера Москви Юрія Лужкова.

У суботу, 9 липня, телеканал "Росія" показав присвячену Чиркунову передачу "Приватний детектив", в якій Пермський край зобразили корупційним регіоном. У передачі йшлося про повільне будівництво медичних установ, криміногенну обстановку, а також кримінальні справи, які ведуться відносно людей, наближених до губернатора.

У вихідні, 2-3 липня, про Чиркунова вийшли декілька сюжетів на телеканалі НТВ. Зокрема, журналісти розповідали про пожежу в нічному клубі "Кульгавий кінь" і звинувачували губернатора в слабкій соціальній політиці.

По темі:

За даними видання, знімальні групи обох телеканалів збирали критичний матеріал і знімали сюжети про Олега Чиркунова наприкінці червня. У передачах виступили глава контрольно-рахункової палати регіону Юрій Новоселов, який розповів про порушення в ході будівництва перинатального центру в краю, а також Ігор Грінберг, засновник медіагруппи "Пермський оглядач", опозиційної Чиркунову.

Олег Чиркунов прокоментував матеріали, що з'являються про нього, зокрема, передачу "Приватний детектив", в своєму ЖЖ. За його словами, він вирішив подивитися передачу після дзвінків від декількох друзів, які запитали: "Що відбувається?" Чиркунов відзначив, що матеріали зроблені професійно. "Мабуть, якби я це дивився про інший суб'єкт федерації, то якби і не купився, то осад на душі б залишився", - написав губернатор. Чиркунов також відзначив, що йому образливо не за себе, а за весь регіон, тому що "в цілому це точно неправда".

Як відзначає видання, кампанія проти Чиркунова може бути пов'язана з виборами в Держдуму, які пройдуть в грудні 2011 року, а також з виборами в законодавчі збори Пермського краю. Крім того, на думку деяких експертів, опитаних газетою, кампанія може також свідчити про ставлення федеральної влади до Чиркунова і невисокого рейтингу партії "Єдина Росія" в краю.