Опозиція відмовиться мітингувати в "московських Гайд-парках"
Відкрита політика

Опозиція відмовиться мітингувати в "московських Гайд-парках"

Дата публікації: 12.10.2012, 12:55:35

Автор: Алла НОВАКІВСЬКА

По темі: Чують каверзу

Парк Сокільники Лідер "Іншої Росії" Едуард Лимонов заявив, що його соратники принципово не підуть мітингувати у "московські Гайд-парки" - майданчики в парках, призначені для політичних акцій.

На думку Лимонова, акції в спеціально встановлених владою місцях будуть подібні до прогулянок у загонах ув'язнених. "Ми добиватимемося свободи мітингувати там, де захочемо", - відзначив він.

В той же час один з лідерів "Солідарності" Ілля Яшин відзначив, що "майданчики, нав'язані зверху, неприйнятні". Він нагадав, що влада вже "намагалася організувати загороду для ходів на набережній Тараса Шевченка", проте там ніхто не мітингує. На думку політика, будь-яка ідея може мати успіх тільки в тому випадку, якщо їй супроводить "реальне громадське обговорення".

У 2009 році, коли ідею створення "Гайд-парку" в парку Горького висловлювала ще мерія Юрія Лужкова, Яшин відзначав, що цей варіант - "вже кращий" від "безлюдної набережної Тараса Шевченка".

По темі:

Опозиція і раніше висловлювала сумнів у перспективності виділення спеціальних майданчиків під акції. Так, наприкінці серпня, коли було оголошено, що "Гайд-парки" з'являться в "Сокільниках" і парку Горького, Лимонов заявив: "Влада ще диктуватиме нам умови і говоритиме, куди ходити. Можуть що завгодно назвати чим завгодно, сіль назвати цукром, але це все одно буде сіль. Це не приживеться".

Мерія Москви активно почала розробляти ідею створення "Гайд-парків" - місць, де можна буде проводити будь-які акції без узгодження - у травні 2012 року, після масових опозиційних "народних гулянь". Незадовго до цього, в лютому, цю ідею висловив Володимир Путін, на той момент займаючий пост прем'єр-міністра.

23 серпня було оголошено, що "Гайд-парки" з'являться в "Сокільниках" (на дві з половиною тисячі осіб) і в парку Горького (на дві тисячі осіб). Законодавчо закріпити їх статус планується до 1 січня 2013 року.