Законний наступник
Львівська газета «Інформатор»

Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

Законний наступник

Понеділок, 15 серпня 2011, 15:17

Автор Марія Недзельська

Тимошенко ы Турчинов Щоправда, Юлія Тимошенко може уникнути такого перебігу подій і звести всі ризики нанівець. Їй достатньо лише офіційно «благословити» когось «на трон». Для цього потрібно небагато зробити – скликати з’їзд, обговорити там питання керівника партії й обрати тимчасового намісника. Тимошенко потрібно сказати щось на кшталт: мовляв, якщо зі мною щось трапиться, то моїм наступником буде… Зробити це потрібно негайно, бо після арешту вона не матиме реального впливу ні на з’їзд, ані на членів партії. Може тому, що тоді партійці, ймовірно, шукатимуть кращої долі деінде, а може й через те, що Тимошенко просто ізолюють. Відповідно, за таких умов Юлія Володимирівна не зможе координувати діяльність партії.

Леді Ю, припускають експерти, вочевидь, не збирає з’їзду партії тому, що бачить своїм наступником Олександра Турчинова. Вона йому довіряє, але водночас чудово усвідомлює, що партія його не підтримає. Усі ж бо розуміють, що Турчинов не може захистити свого лідера – навіть не з’являється в суді. Він не здатен на атаку, не може влаштувати скандалу чи навіть привести осіб із чотириста зі своєї пастви. Понад те, не зможе забезпечити головного – фінансування партії. Відповідно, проти нього налаштована половина партійців «Батьківщини».

По темі: вода в 19 литровых бутылках

Тож колізія полягає в тім, що таким «благословленим» намісником може бути та сама пані Королевська. І якби Тимошенко її призначила, переконують експерти, то це було б найкраще насамперед для неї самої. Бо якщо Королевську «обставити» вірними Тимошенко чоловіками – Кожем’якіним, Соболєвим, Власенком, які берегли б спадок, стримували б і обмежували її, й пообіцяти для неї місце першої заступниці, то все було б чудово. У такий спосіб Тимошенко «підім’яла» б Королевську під себе – і та служила б їй вірою та правдою, зокрема організовувала б по Україні акції на її захист.

Натомість нічого не робиться. Тож якщо раптом буде заарештовано й засуджено Ю. Тимошенко, то партія виявиться неготовою до труднощів. Почнеться не тільки відверта боротьба за лідерство. Партія може розколотися – частина депутатів вийде з неї, частина піде до Королевської, а може, ще й якісь треті з’являться.

Щоправда, деякі експерти вважають – мовляв, нічого поганого в «Батьківщині» не відбудеться, бо для цього не буде передумов. Зокрема, політолог Дмитро Видрін певен, що ні Королевська, ні Турчинов, ні будь-хто інший не зможе замінити Юлію Володимирівну. Насамперед тому, що за ґратами Тимошенко не опиниться. Владі, вважає він, вистачить розуму «не садити» її. Тож вона очолюватиме «Батьківщину» стільки, скільки захоче.

Мабуть, Юлія Тимошенко також так вважає. І можливо, дарма. Все ж таки треба керуватися принципом: сподіваючись на краще, готуйся до гіршого…

Початок: «Батьківщина» у вогні