Сергій Миронов запропонував скасувати Пенсійний фонд
Відкрита політика

Сергій Миронов запропонував скасувати Пенсійний фонд

Дата публікації: 15.10.2012, 13:24:35

Автор: Сергій МІНІН

По темі: Медведєв зустрінеться з Кудріним вперше після його звільнення

Пенсійний фонд у Москві Лідер "Справедливої Росії" Сергій Миронов запропонував скасувати Пенсійний фонд і повернутися до розподільної пенсійної системи. Про це повідомляє econominews.info.

За словами Миронова, якщо пенсії платить держава, то не потрібна додаткова структура, тому він не бачить сенсу в роботі Пенсійного фонду. "Та й потім - в яке місто не приїдеш, найкрасивіша будівля, нова і відреставрована - це пенсійний фонд. Ось куди йдуть гроші пенсіонерів", - заявив політик.

По темі:

Він додав, що із самого початку виступав проти переходу на накопичувальну пенсійну систему, а зараз підтримує повернення до розподільної пенсійної системи і до солідарності поколінь. "При цьому ми вважаємо, що пенсія повинна залежати від стажу і становити не менше 60 відсотків, а не як зараз 24 відсотки - коефіцієнт заміщення", - цитує Миронова сайт econominews.info.

Накопичувальний компонент в російській пенсійній системі був запроваджений у 2002 році. Зараз він становитьє шість відсотків - саме стільки із зарплат громадян нараховується на їх пенсійні рахунки. Передбачається, що ці гроші росіяни одержуватимуть після виходу на пенсію.

На початку жовтня уряд представив президенту проект стратегії розвитку пенсійної системи. Одним з пунктів документа є скорочення накопичувального компонента з шести до двох відсотків. У Кремлі обіцяли провести широке громадське обговорення документа і тільки потім прийняти його.

Раніше відміну накопичувального компоненту підтримав глава російських профспілок Михайло Шмаков. Проти виступили банкіри, недержавні пенсійні фонди і багато експертів, зокрема колишній міністр фінансів Олексій Кудрін і президент Ощадбанку Герман Греф. Останній заявляв, що в наступному десятилітті в Росії складеться демографічна ситуація, коли розподільна пенсійна система працювати не буде, і уряд "зажене себе в пастку".

За рахунок реформи Міністерство праці планує довести коефіцієнт заміщення до 40 відсотків від втраченого заробітку протягом найближчих декількох років. Крім того, чиновники розраховують значно знизити дефіцит Пенсійного фонду, який запланований на 2013 рік у розмірі трильйона рублів.