Прокуратура пояснила приріст виборців на президентських виборах
Відкрита політика

Прокуратура пояснила приріст виборців на президентських виборах

Дата публікації: 15.10.2012, 12:55:35

Автор: Сергій МІНІН

По темі: Губернатори п'яти регіонів переобралися на свої пости

Дільнича виборча комісія Прокуратура Санкт-Петербурга пояснила, чому на президентських виборах в березні 2012 року у місті було на 204 тисячі виборців більше, ніж на думських виборах взимку 2011 року. Документ, одержаний з прокуратури, 15 жовтня публікує "Нова газета", яка і зверталася в це відомство з проханням прокоментувати розбіжність.

У повідомленні прокуратури зазначається, що збільшення кількості виборців з 3,64 мільйонів осіб до 3,84 мільйонів пов'язано з "уточненням відомостей", а також з тим, що в списки виборців були внесені жителі нових будинків в Калінінському, Красносельському, Пушкінському і Приморському районах Петербурга. Ці люди були зареєстровані за місцем проживання за ті чотири місяці, які пройшли між думськими і президентськими виборами.

Газета, проте, відзначає, що відповідь прокуратури розходиться з даними, вказаними в листі губернатора Петербургу Георгія Полтавченка голові Центрвиборчкому Володимиру Чурову. У цьому листі, відправленому 16 серпня 2012 року, зазначається, що в Санкт-Петербурзі на 1 липня чисельність виборців складала 3,64 міліона людина.

По темі:

"Як так вийшло, що з грудня по березень кількість виборців у місті зросла на 204 тисячі, а потім з березня по липень знову впала на 203 тисячі?" - задається питанням автор "Нової".

Видання також звертає увагу на підозрілу процедуру, в ході якої за тиждень до президентських виборів в Петербурзі було утворено близько 66 виборчих дільниць, причому багато з них були утворені таким чином, що виборчі комісії цих дільниць повинні були бути сформовані в день створення самої ділбниці. Крім того, багато з цих дільниць знаходилися на території виробничих і інших об'єктів з пропускним режимом, і потрапити на них в день виборів було неможливо.

За оцінкою "Нової газети", на цих 66 дільницях проголосували в цілому 104,8 тисячі виборців, з них 100 тисяч - за Володимира Путіна. За даними Ліги виборців, на яку посилається видання, ще близько 100 тисяч голосів були приписані Путіну під час переписування протоколів при підрахунку. "Ось і виходять в сумі ті 204 тисячі виборців, несподіваним десантом тих, що висадилися в Петербурзі в березні", - пише газета.

Про порушення на президентських виборах 2012 року в Росії повідомлялося і раніше. Зокрема, на сайті postua.info з'являлася інформація як про підозрілі дільниці у Санкт-Петербурзі, так і про скорочення кількості виборців після виборів (по всій Росії - на 700 тисяч осіб). Офіційна влада заявляла, що якщо порушення і були, то вони не могли вплинути на результат голосування.