Замість епілогу
Львівська газета «Інформатор»

Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

Замість епілогу

Понеділок, 16 травня 2011, 14:11

Автор: Надія Вакуленко

пам'ятник Бандері у Львові Чи стане 2011-й роком завершення пам’ятника Степанові Бандері? Питання поки що риторичне. Однак якщо зважати на попередню історію побудови, то з такими темпами і таким ставленням державних мужів до цього об’єкта ми зводитимемо його ще кілька років. Що заважає львівській владі довести справу до кінця? Питання коштів, яке вже набило оскому, чи проста людська халатність? Невже ми не можемо без драматичної епопеї довершити за короткий час пам’ятник цій величній постаті? На жаль, крайніх у цій історії, як завжди, знайти не вдасться.

Р.S. Продовження теми – зокрема про вартість «секретного» граніту та бронзи у «кунівських» підвалах – читайте в наступних номерах.

Кейс

Пам’ятник Степанові Бандері у Львові відкрили 13 жовтня 2007 р. на площі Кропивницького біля собору Святих Єлизавети й Ольги. Під час відкриття двоє пластунів із куреня імені Бандери несли дві капсули із землею з місця народження та могили провідника ОУН. Їх було вмонтовано у підніжжя монумента.

По темі: комод прованс

Пам’ятник – фігура Степана Бандери у повний зріст заввишки 7 метрів. За нею стоятиме стела української державності – 30-метрова тріумфальна арка на чотирьох колонах: тризуб із рельєфами і тріумфальна арка на чотирьох опорах, кожна з яких символізуватиме певний час українській історії. Перша опора – княжий період, друга – період козацтва, третя – Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, четверта – сучасність України.

Проект монумента затвердили після семи конкурсів у 2002 році. Перемогла робота скульптора Миколи Посікіри й архітектора Михайла Федика. Будівництво розпочато наприкінці 2003-го.

Початок: «Бандерівські» мільйони