Чують каверзу
Відкрита політика

Чують каверзу

Опозиція віднеслася до ідеї московського Гайд-парку насторожено

Дата публікації: 17.02.2012, 10:21:15

Опитував Вадим СИТНИК

По темі: Опозиція відмовиться мітингувати в "московських Гайд-парках"

Гайд-парк Озвучену прем'єром Володимиром Путіним ідею створення в Москві Гайд-парку вже узяла в розробку столична мерія. Проте російська опозиція побоюється, що влада хоче таким чином позбавити їх права мітингувати в інших місцях. Як розповіли сайту "Відкрита політика" опозиціонери, це схоже на "цинічний обман", а єдиним прийнятним місцем для Гайд-парку, на їх думку, є Червона площа.

Євгенія Чирікова, лідер руху "За Химкінський ліс"

Я вважаю, що це погана ідея. Практика - це критерій істини, і у нас були три дуже великі заходи - мітинг і дві ходи, а маршрут від площі Революції до Болотяної площі 10 грудня теж був ходою. Вони показали, що наш протест найцивілізованіший і культурніший на планеті, і ми маємо право на мирні збори без зброї.

По темі:

І якщо вже це обов'язково повинно бути окреме місце, то хай це буде традиційне російське місце для зборів - Червона площа. Хоча в цілому неправильно обговорювати якесь одне місце, адже ми не барани, щоб нас в рамки заганяти.

Надія Корнєєва, заступник голови партії "Патріоти Росії", член виборчого штабу Володимира Путіна

Як одна з форм, чом би і ні. Це не вирішить всіх проблем мітингуючих, але мати в Москві місце на кшталт Гайд-парку добре. Хоча Лондон і Москва абсолютно різні міста і у нас різна культура, але знайдуться люди, які ним скористаються. Остаточно від мітингів на Болотяній площі це не позбавить, адже ті, хто туди приходить, налаштовані саме на таку форму протесту, вони навряд чи підуть в Гайд-парк.

Якщо ця територія буде велика, то ми б стали проводити мітинги там, адже це спрощувало б ситуацію, там би по черзі всі мітингували. З погляду москвичів, це було б зручніше, ми ж повинні думати не тільки про можливість висловити свою позицію, потрібно думати про тих, хто вибирається на роботу. Якщо буде окреме місце, виділене для мітингів, то для зручності москвичів можна погодитися.

Адже важливо не місце проведення мітингу, а його зміст. Якщо зберешся в Лужниках, або на Болотній, то це хіба перешкодить донести зміст, якщо він є? Хіба ви, журналісти, якщо вам цікавий мітинг, не приїдете в будь-яке місце? Отже це розумне рішення, і нічого страшного тут немає.

Сергій Молодцов, лідер "Лівого фронту"

Це ідея не нова, і я до неї суто позитивно ставлюся, якщо під нею не мається на увазі спроба всю решту майданчиків закрити. Інакше це неприйнятно, це цинічний обман, і на це погоджуватися не можна, оскільки це суперечитиме чинному законодавству.

Якщо ж вони щирі і Гайд-парк буде створений на додаток, як максимально відкритий культовий простір на зразок Гайд-парку в Лондоні - адже там демонстрації не тільки в ньому проходять, то це можна тільки вітати. Місцем можна вибрати і Парк Горького, і Лужники, і ВДНХ. Але так, щоб не можна було мітингувати ніде, окрім цього Гайд-парку, ставити питання не можна.

На тлі протестів влада шукає як би всіх перехитрити і загнати в резервацію. Але думаю, владі не вдасться цю ідею протягнути. Зараз влада намагається задобрити опозицію. Сумніваюся, що ця ідея взагалі буде реалізована, адже вона вже не раз піднімалася, просто ще одна кісточка в нашу сторону кинута, але не думаю, що вона когось спонукатиме припинити протести і повністю підтримати Путіна.

Сергій Пархоменко, журналіст, один з організаторів мітингів "За чесні вибори"

Як і більшість путінськіх ініціатив - це спроба замаскувати реальну проблему. Абсолютно очевидно, що Гайд-парк - річ хороша і корисна, але взагалі ніяк не пов'язана з мітингами і демонстраціями. Вони задовольняють абсолютно різні потреби людей: Гайд-парк - в спілкуванні, а мітинги - в протесті.

Це все одно як завести квітковий ринок, і сказати, що можна тоді закрити всі продуктові магазини. Чудово, якщо буде Гайд-парк і люди приходитимуть туди послухати доморослих ораторів. Але причому тут конституційне право громадян на свободу зборів, право на ходи, пікети, маніфестації та інші форми протесту? Ні Лужники, ні ВДНХ не згадані у Конституції.

Зрозуміло, що існує інша воля, і можна погоджувати з владою місце, обговорювати питання безпеки. Але це не означає, що конституційне право народу повинно бути зведено до права збиратися в наперед відведеній загороді, яка, мабуть, і хоче створити Путін.

Сергій Обухов, секретар ЦК КПРФ

Коли Путін виходить з якимись ініціативами, то завжди сприймаєш їх як загрозу для демократії. Схоже на спробу загнати опозицію подалі, з очей геть і з серця вон. У нас народ звик мітингувати перед органами державної влади, щоб президент або депутати бачили їх з вікон, щоб було людне місце. А цей Гайд-парк хіба мало де буде.

Непогано було б влаштувати Гайд-парк, але є підозри, що так влада намагається заткнути опозиції рот і обмежити місце для мітингів. Непогано, звичайно, якби він був на місці готелю "Росія", біля Кремля, але ВДНХ або Люберці не підходять. Ось і на місцях, в моєму Краснодарі мені пропонують Гайд-парк зробити в Чистяковському гаї, але це далеко від центру, біля двох туалетів, де бабусі з собачками гуляють. Що я там буду сортирам доказувати? Отже це питання дуже конкретне.

Ілля Пономарьов, депутат Держдуми від "Справедливої Росії"

Я ставлюся до ідеї Гайд-парку як до ще однієї імітаційної ініціативи Путіна. Замість того щоб зробити так, щоб існуючі і погано працюючі інститути почали працювати краще, вони починають нове створювати. Це відвернення громадськості від проблем. Добре, щоб був Гайд-парк. Але, може, якби добре працював парламент, то і місце для мітингів не знадобилося б.