Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

Живемо, як самі заслужили

Опубліковано:28 липня 2011 року
Автор: Юлія Біда

Ярослав Рущишин

– У нашій державі складно займатися бізнесом?

– Увесь негатив – у нас в голові. Впродовж усього існування Радянського Союзу нам нав'язували думку, що бізнес – це погано, це зло. Слово «спекулянт» досі має негативне значення, хоча це нормальний ринковий термін, який дуже гарно виправдовує нашого українського лобуряку. Мовляв, я живу так погано тому, що хтось краде. Не через те, що сам лежу й нічого не роблю, аби почати власний бізнес, що не працюю по 12-13 годин, аби розвивати свою справу, а тому, що хтось вкрав. І це дуже вигідне виправдання.

Читайте також:

– Поділіться своєю формулою успіху.

– Люди кажуть: аби мати гроші, треба їх хотіти. Я не з такого тіста. Коли ти замість Бога ставиш на перше місце долар, ти його не матимеш – треба обирати щось набагато вище. Моя мета – щоби не було соромно подивитися в очі синові за те, яку я йому залишаю країну. Успіх вимірюється не прибутками, він – у повазі людей, а гроші самі з'являться. Для цього треба багато працювати, набратися великого терпіння і прощати. Тільки тоді до вас прийде успіх.

– Що Ви порадили б людям, які прагнуть досягти в житті чогось більшого, ніж мають, але не знають, як це зробити?

– Найперше треба вимкнути телевізор, встати з канапи і сказати собі: я живу так зле не тому, що держава погана, а тому, що я лінивий, нічого не навчився й не хочу нічого робити. Це правило стосується здорових людей працездатного віку, які лише на все нарікають. І, врешті-решт, треба брати відповідальність за цю країну на себе. Ми так живемо, бо самі на таке заслужили. Ми ліниві. Нас розбестила радянська влада, створивши ненависть до підприємництва, до людини, котра бере на себе більше відповідальності, ніж інша, ризикує всім своїм майном та часом.

Нам уже давно треба закотити рукави, вчитися вести бізнес (бо ми не вміємо цього робити) і починати конкурувати на світовому ринку. Моє правило – мислити глобально, а діяти – локально.

Досьє

Ярослав Рущишин – генеральний директор ВАТ «Троттола», котре спеціалізується на пошитті жіночого одягу. На підприємстві працює близько 2000 працівників.
Народився 29 жовтня 1967 року.

Освіта:
1988-1993 рр. – навчався у Львівському торговельно-економічному інституті (тепер Комерційна академія) за спеціальністю «бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності, фінанси» (диплом із відзнакою).
2003-2005 рр. – навчання у Києво-Могилянській академії за фахом «магістр бізнес-адміністрування».

Кар'єра:
1985-1987 рр. – служба в армії.
1993-1995 рр. – головний бухгалтер ТзОВ «Мистецьке об'єднання "Дзиґа"».
Із 1995-го – генеральний директор ВАТ «Троттола».

Громадська робота і практика:
1989-1993 рр. – голова Студентського братства ЛТЕІ.
2004-2005 рр. – заступник голови Міжнародної спілки підприємців.
Голова Комітету підприємців Львівщини.


Початок Ярослав Рущишин: «Успіх – це повага людей»