Сайт переїхав з домена informator.lviv.ua на домен exploreinfo.net

Золотий трамвай на платинових рейках?

Опубліковано:П'ятниця, 15 квітня 2011, 12:26
Автор:Наталя Вихопень

Львову катастрофічно бракує коштів на ремонт доріг, однак Андрій Садовий переймається тим, де знайти додаткові 120 мільйонів гривень на сумнозвісний сихівський трамвай

Читайте також: Запчасти Авторазборка форд.

Скільки років ідеї з’єднати Сихів із центром міста трамвайною колією? Нині на це запитання вже складно відповісти. Якщо не зраджує пам’ять, їй років із десять, а то й більше.

Після численних і тривалих розмов узялися за створення проектів та їх затвердження, а 2008 року на вул. Стуса нарешті почали прокладати перші метри колії, яка мала дістатися аж до «Санта-Барбари». Та наразі віз (тобто трамвай) радше стоїть на місці, ніж рухається вперед.

І от нова віха у «трамвайній» історії. Мер Львова повідомив, що 120 млн грн (60 млн гранту від федерального уряду Німеччини та ще стільки ж від Європейського банку реконструкції та розвитку) для реалізації омріяного проекту вже є. Але щоби трамвай таки їздив, потрібно ще 120 млн! Варіантів отримання коштів кілька: оскільки міська казна не подужає такої суми, то варто або просити ЄБРР про збільшення позики, або ж сподіватися на милість столиці. Очевидно, що ця тема звучатиме на зустрічі пана Садового із Президентом Віктором Януковичем, який обіцяв уже цього місяця навідатися до Львова, щоб особисто оглянути та критично оцінити готовність об’єктів до Євро-2012.

Новина про те, що проект сихівського трамвая більше не видається зовсім безперспективним, таким собі довгобудом (а таке майбутнє новій колії ще з першими прокладеними метрами на вул. Стуса прогнозувало чимало експертів), виглядає втішною. Попри давню історію трамвая як виду транспорту, він не перетворився на пережиток, понад те – саме за ним майбутнє.

Варто лише пригадати, яким популярним трамвай є, скажімо, в Німеччині. У Дрездені це взагалі головний улюбленець городян. Одна з основних його переваг – екологічність. Саме «чистого» транспорту сьогодні прагне вся Європа. Ймовірно, аргумент, що й Львів як сучасне європейське місто потребує не загазованого численними автобусами повітря, й використовували, переконуючи західних спонсорів виділити кошти для сихівського трамвая. І він подіяв – такі ініціативи в Європі тільки вітають. Отож

120 млн маємо, потрібно ще стільки ж. Мер готовий їх шукати, просити… Такий ентузіазм можна було б тільки схвалювати, якби не один делікатний момент.

Невже сихівський трамвай настільки на часі, що варто бити поклони перед Києвом, аби держава виділила чималу суму для прокладання колії? Сумнівно, навіть якщо врахувати ще одну нещодавню заяву Андрія Садового – місту майже катастрофічно бракує грошей на ремонт доріг до Євро-2012. Мовляв, держава, яка запевняла, що допоможе, наразі не зовсім виконує свої обіцянки.

Продовження Немає повного розуміння ситуації